O nas

Motylarnia Apollo to efekt poszukiwań możliwości przeniesienia egzotycznej przyrody do miejsc naszego codziennego przebywania. Dążyliśmy do tego, aby kontakt z egzotyczną przyrodą odbywał się w sposób powodujący jak najmniej szkód dla naszego środowiska.
Ciekawość i chęć obcowania z przyrodą dżungli amazońskiej, tropikalnych lasów Afryki, lub Azji jest często przyczyną niszczenia naturalnych środowisk, wywołując nieodwracalne zmiany dla naszego klimatu.
Przebywanie z najbardziej przyjaznymi dla naszego relaksu stworzeniami, jakimi są niewątpliwie żywe motyle egzotyczne, jest jednak możliwe bez dalekich i kosztownych wypraw.
Zapewnienie warunków, w którym mogą przebywać tak wspaniałe okazy motyli, jak błękitny Morpho peleides czy Caligo memnon – znany ze skłonności do siadania na kolorowych ubraniach zwiedzających, umożliwia doświadczenie relaksu, przy praktycznie braku negatywnych skutków dla środowiska naturalnego.
Nieodłącznym celem jaki sobie stawiamy jest oczywiście edukacja Państwa w naszej Motylarni. Zarówno tych najmłodszych dzieci – poprzez spojrzenie na świat oczami gąsienicy czy motyla, po osoby dorosłe zainteresowane ciekawostkami z życia motyli, czy spojrzeniem na przepiękne łuski na ich skrzydłach.
Motylarnia Apollo w zamierzeniach będzie pełnić również rolę inkubatora zagrożonych krajowych gatunków motyli, dostarczając dowodów na możliwość rozwoju naszego społeczeństwa w zgodzie z potrzebami innych mieszkańców naszej Ziemi. W naszym kraju jest również wiele gatunków motyli zagrożonych wyginięciem.
W skutek powszechnej chemizacji rolnictwa i postępu w dążeniu do wzrostu wydajności często zastępuje się rośliny konieczne do rozwoju motyli innymi – określanymi jako bardziej przydatne.

Motylarnia Apollo będzie prowadzić działania mające na celu zwrócenie uwagi na potrzeby tych pięknych zwierząt. Stwarzając warunki konieczne w ich rozwoju, będzie mogła prowadzić ponowne wsiedlenia do dawnych miejsc ich powszechnego występowania.

Zapraszamy do odwiedzenia Motylarni Apollo niemal w samym centrum Warszawy – kontakt.